به نظر شما چه مواد غذایی برای بدنسازان می تواند مضر باشد؟

۱۷ خرداد

ماهیت بدنِ  بدنسازان حرفه‌ای یک اثر هنری محسوب می‌شود. از خود گذشتگی بدنسازان، وقت گذاشتن و مراقبت‌هایی که برای شکل دادن اندام‌شان انجام می‌دهند را می‌توان از عضلات بی‌شماری که ساخته‌اند دید.

بدن بدون چربی و عضلانی‌شان دلیل خوبی برای تلاش‌های‌شان است و همه این‌ها به ساعت‌ها وزنه زدن در باشگاه مربوط نمی‌شود بلکه نقش تغذیه و  رژیم‌های سخت هم در این موفقیت دخیل است.

حذف این موارد برای مردان و زنانی که هدف‌شان حفظ عضلات است، ضروری می‌باشد.

  • آرد گندم

در فرایند لاغری توصیه و به کارگیری مواد غدایی پرمصرف حائز اهمیت است. خصوصاً کربوهیدرات‌ها که یکی از آن‌ها گندم است. اکثر غذاهای فراوری شده حاوی گندم هستند، بنابراین حذف گندم از رژیم غذایی‌بدنسازان خود به خود به معنی استفاده کمتر از غذاهای فراوری شده است.

  • روغن گیاهی

روغن‌های گیاهی نامرغوب و فراوری شده حاوی اسیدهای چرب امگا ۶ زیادی هستند. این روغن‌ها می‌تواند باعث التهابات زیادی در بدن‌تان شود و شروع به تحریک کردن سیستم یا مکانیزم‌های مختلف بدن کند.

بعد از حذف آن و جایگزین کردن‌شان با روغن نارگیل و روغن زیتون خالص، احساس بهتری خواهید داشت و بسیاری از دردهای بدنتان شروع به خوب شدن خواهند کرد.

  • قندهای صنعتی یا فراوری شده

وقتی که مصرف شکر را قطع کنید حتی بدون تلاش کردن، کاهش وزن خواهید داشت. اغلب غذاهای بسته‌بندی و فراوری شده شامل مقادیر زیادی فروکتوز و یا حاوی انواع دیگری از شکرهای فراوری شده هستند.

زمانی که شکرهای صنعتی را حذف می‌کنید، به هیچ وجه تمایلی به آن ندارید و زندگی سالم‌تری خواهید داشت.

  • شیر

خوردن یک بیسکوییت شکلاتی بزرگ‌ با یک لیوان شیر خیلی سرد و یا حتی شب‌هایی که به خوردن تنقلات عادت می کنید، خوردن یک کاسه غلات با شیر راه حل خوبی به نظر می‌رسد.

اما اگر شیر مصرفی شما فراوری شده باشد، توصیه می‌کنیم آن را مصرف نکنید، چرا که مصرف نکردن آن بهتر خواهد بود.

  • نوشابه

با حذف نوشابه به تنهایی، ۱۰ تا ۲۰ در صد از کالری روزانه‌ را کاهش خواهید داد و به طور چشم گیری باعث کاهش مصرف قند هم می شوید.

مردم اغلب مقدار نوشابه‌ای که در طول هفته مصرف می‌کنند را نادیده می‌گیرند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه حذف نوشابه این است که این اجازه را به شما می دهد تا از مصرف وعده‌های سالم‌تر لذت ببرید.

  •  غذاهای فراوری شده

غذاهای فراوری شده  مواد غذایی که حاوی کربوهیدرات‌های زود هضم هستند را مصرف نکنید چون نه تنها باعث اختلال در کاهش چربی می‌شوند بلکه به راحتی می‌توانند موجب افزایش چربی هم بشوند.!

سعی کنید از مواد غذایی فرآوری شده یا بسته بندی شده استفاده نکنید و همیشه اولین انتخاب شما مواد غذایی تازه باشد.

فراموش نکنید، راه رسیدن به تناسب اندام با انتخاب مواد غذایی و از آشپزخانه آغاز می‌شود.

One thought on “به نظر شما چه مواد غذایی برای بدنسازان می تواند مضر باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *