احساس درد در پهلوها حین دویدن

احساس درد در پهلوها حین دویدن
۰۴ آبان
مطمئنابرای اکثر افراد این حالت در هنگام دویدن پیش آمده است که با احساس درد در پهلوها حین دویدن بازمانده اند و دیگر نتوانسته اند به دویدن و یا ورزش خود ادامه دهند، حال این سوال مطرح می شود که چگونه می توان این حالت را رفع کرد و یا به درمان آن پرداخت؟ دلیل علمی این عارضه چیست آیا خطرناک است یا خیر؟ آیا حین احساس درد به فعالیت ادامه داد؟
شاید برای بسیاری از شما پیش آمده باشد که هنگام ورزش کردن و به‎خصوص هنگام دویدن، احساس درد شدید در قسمت پهلوی خود کنید. این درد که بیشتر در پایین و زیر دنده‎ها و قسمت سمت راست شکم بوجود می آید و اغلب ورزشکاران در رشته‎های دو میدانی و شنا با  این احساس درد در پهلوها حین دویدن مواجه هستند اعلب به‎حدی است که ورزشکار مجبور است فعالیت خود را متوقف کند. اما یک دکترای فیزیولوژی در این باره گفت:احساس درد در پهلوها حین دویدن و در هنگام ورزش جای نگرانی ندارد.
.

دکتر وحید ولی‎پور افزود: درد پهلو هنگام ورزش کردن به‎خصوص دویدن ناشی از عدم آمادگی برای ورزش است. وی بیان کرد: این درد ناشی از نرسیدن خون کافی به پرده دیافراگم است که به دنبال آن ماهیچه‎ها دچار گرفتگی موقتی می‎شوند. این مدرس دانشگاه لرستان اضافه کرد: تمرین‎های نرمشی و کششی قبل از شروع به فعالیت و ورزش و تمرینات کششی بعد از شروع درد در ناحیه پهلو سبب بهبود این درد خواهد شد.
.
این عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان اظهار کرد: این درد پهلو در هنگام ورزش کردن جای نگرانی ندارد اما اگر ادامه پیدا کند حتماً باید با پزشک متخصص مراجعه و در این خصوص مشورت کرد. ولی‎پور ادامه داد: کم کردن سرعت حرکت و انجام آهسته حرکات درد پهلو را کمتر می‎کند و نفس عمیق کشیدن و گرم کردن قبل از شروع حرکات تند و سریع از به‎وجود آمدن چنین مشکلی می‎کاهد.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *